Ek Hesap Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ek Hesap Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ek hesap borçları da yapılandırma kapsamında değerlendirilecek mi ya da ödenmemiş ek hesap yapılandırma işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap arayanlar için , yeni kredi yapılandırma süreci dertlere çözüm olacak gibi görünüyor. Konut kredisi ve ihtiyaç kredilerindeki yapılandırma imkanından ek hesap için de faydalanmanız mümkün.

Bazılarının eksiye düştüm diye tabir ettiği ve avans hesap da denilen ek hesaplarda ödenemeyen bu eksi bakiyelerin yani ek hesap borçlarının da diğer kredi borçları gibi yapılandırılması elbette mümkün olacak. Kredili mevduat hesabı olanlar ve bu borçlarını bir şekilde kapatamayanlar da kredi yapılandırma yapar gibi ek hesap borçlarını yapılandırma için bankanıza başvurabilirsiniz.

Kredili mevduat hesabınızın borç bakiyesi üzerinden eğer banka sizi icra takibine sokmadı ise ödemeniz 2 ay 3 aylık bir süre gecikmiş bile olsa yine de yapılandırma işleminden faydalanabilirsiniz. Hesabınıza para giriş çıkışı olsa da olmasa da yapılandırma için engel değil. Hesabı aktif kullansanız da kullanmasanız da ek hesap yapılandırma için başvurabilirsiniz.

Avans hesap, kredili bankomat hesabı gibi isimlerle de anılan Ek hesap yapılandırma için bankanıza başvurmanız yeterli olacaktır. Ek hesap yapılandırma faiz oranları da şimdilik ortalama 1,60 civarında uygulanıyor. Her ne kadar bankadan bankaya değişse de yapılandırma faiz oranının taban olarak 1,60 seviyelerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Ek hesap yapılandırmayı kaç aylık vadede yaparız derseniz de bu miktarlar zaten küçük miktarlarda olacağından, tüketici kredisi yapılandırmalarında ya da konut kredisi yapılandırmalarında olduğu gibi 72 ay vadeli ve 48 ay vadeli yapılandırma olmasını beklemeyin. 4 bin 5 bin TL gibi borçlarınız için bu kadar uzun vadeyi bankanız kabul etmez. Ek hesap yapılandırmasında 48 ay gibi bir süre için eminiz yüksek bir faiz oranı ortaya çıkacaktır ki, bu da ödenemeyen yeni bir kredi borcu olarak ileride karşınıza çıkabilir. Unutmayın ki ne kadar kredi borcunu ne kadar uzun sürede ve ne kadar aylık taksitle ödeyebileceğinizi sizden daha iyi kimse bilemez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir