Emekliye Cazip Kredi Sunan Bankalar

Emekliye Cazip Kredi Sunan Bankalar

Emekliye Cazip Kredi Sunan Bankalar

Yurdumuzda emekli demek, aylık gelirinin çalışana göre yarı yarıya azalması anlama gelir. Vaziyet bu şekilde olunca gereksinimleri karşılamak maksadıyla, her daim fazladan bir gelire gereksinim duyulmaktadır. Zira emekli olunca kazanç azalıyor, fakat tüketim azalmıyor. Emekliler de yiyip içmeye, kiraya, faturalara ve hatta gezmeye de para tüketmeyi arzuluyorlar. Doğal olarak günümüz şartlarında emekli aylıkları göz önünde bulundurulduğunda bu gereksinimlerin minimum derecede karşılanması bile olası olmuyor. Bu yüzden her emekli, bankalardan tüketici kredisi çekebilme arayışında bulunuyor. İşte bu nedenle bütün bankalar emeklilere en cazip faizle kredi kullandırma fırsatını tanıyor.

Emekliler Kredi Kullanırken Hangi Noktalara Özen Göstermeliler?

Bütün bankalar emekliler için yaklaşık olarak benzer faiz oranlarıyla kredi sunmaktadırlar. Fakat kredi almayı arzulayan emeklinin bilhassa önem vermesi icap eden nokta aylığını üç ayda bir alıyorsa üç ayda bir verebileceği bir ödeme planı yapılmasıdır. İlave olarak birtakım bankalar üç ayda bir ödeme yapılması biçiminde faizi ya da harcaması artırabiliyor. Bu halde emeklinin kesinlikle kredi aldığı faizi ve harcama tutarını başka bankalarla mukayese etmesi lazım.

Emekliler Hangi Bankadan Kredi Kullanırsa Avantaj Sağlar?

Emeklilere en cazip krediler; aylığını aldıkları bankalar tarafından sunulmaktadır. Ek olarak maaşını diğer bankalardan sağlayanlar için, bankalar ara ara kampanya düzenleyerek aylığını diğer bankaya götürenlere cazip nema ve masraflı kredi olanağı sağlamaktadırlar. Bayram, yılbaşı vb. günlerde birtakım bankalar emeklilere hususi faiz indirimi uygulamaktadırlar, kredi çekmeyi arzulayan emeklilerin bu indirimli süreçleri takip etmeleri faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir