Faturalı Hatlara Kredi

Bankalardan kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması, aylık düzenli bir gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin düzenli olarak ödeniyor olması gerekir. Bu şartları taşımayan kişilerin bankalardan kredi alması zorlaşır. Özellikle kefil ya da ipotek veremeyen kişilerin bir de kredi notu düşükse bankalardan kredi alma şansı yoktur. Ancak herkes belirli dönemlerde acil nakitte ihtiyaç duyar. Bankalarla sorunu olan ve bu yerlerden kredi alamayan kişiler için başka seçenekler de mevcuttur. Bazı finans kuruluşları, faktöring şirketleri ve çeşitli kurumlar tarafından, gelir belgesi ya da kefil istenmeden kredi imkânı sunulmaktadır. Bankalarla ilişkileri kötü olan kişilerin kredi alabilmesi için bir başka seçenek ise faturalı hatlardır. GSM operatörleri ya da bunların bayileri tarafından faturalı hatlara kredi imkânı sunulmaktadır. Bu sayede faiz, kefil, gelir belgesi ya da kredi notu gibi dertleriniz olmadan acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi nasıl verilir?

Bu krediden yararlanabilmeniz için adından da anlaşılabileceği gibi öncelikle bir faturalı hattınızın olması gerekir. Cep telefonu kampanyası yapan yerler, faturalı hatların üzerine telefon satmaktadır. Beğendiğiniz bir cep telefonunu bu yerlere giderek satın alabilir ve aylık taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Hattınıza cep telefonu satabilen yerler, yine aynı yolu kullanarak sizlere kredi imkânı da sunarlar. Bu krediyi alabilmenin ön şartı faturalı hattınızın olması ve bu hattı en az 6 aydır kullanıyor olmanızdır. Krediyi alırken hattınızın üzerine bir cep telefonu tanımlanır. Bu cep telefonunu satın almış gibi görünürsünüz ancak satın aldığınız şey cep telefonunun parasıdır. Bu sayede kredinizi kefil ya da belge istenmeden kullanabilir ve 12 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi verilmesini bir örnek ile açıklayalım. 6 aydan uzun süredir kullandığınız bir hattınızın olduğunu varsayalım. Acil ihtiyacınız olan para ise 5.000 TL olsun. Hattınıza cep telefonu verebilen yerlere başvuru yaptığınızda 5.000 lira değerinde bir cep telefonu satın alırsınız. Bu telefon karşılığında aylık ödeyeceğiniz taksitler belirlenir ve hattınıza yansıtılır. Aldığınız cep telefonunu paketini açmadan aldığınız yere veririsiniz ve bunun karşılığında paranızı alırsınız. 5.000 liradan yaklaşık olarak 500 lira gibi bir komisyon alınır ve kalan 4.500 lira size verilir. Bu şekilde faturalı hattınıza kredi kullanmış olursunuz.

Faturalı hattınıza verilen krediden alınan komisyon tutarı, bu kredinin miktarına ve krediyi alacağınız yere göre değişmektedir. Bu yöntemin güvenli olmadığını düşünüyorsanız yine hattınıza tanımlı olarak bir cep telefonu satın alabilir ve bu telefonu çeşitli yerlerden satarak, paraya çevirebilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi alma koşulları nelerdir?

Faturalı hatlara kredi alabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekir.

  • Öncelikle hattınızın sizin adınıza kayıtlı olması gerekir.
  • Hattınızın en az 6 aydır aktif olarak kullanılması gerekir.
  • Hattınıza ait telefon faturasının son bir yıl içinde düzenli olarak ödenmiş olması gerekir.
  • Hattınıza tanımlanmış olan puan karşılığında cep telefonu alabilirsiniz. İhtiyacınız olan miktarda parayı alabilmek için hattınıza tanımlanmış olan puanların yeterli olması gerekir.

Yukarıdaki şartları taşıyan kişiler, hatlara cep telefonu satan bayilere başvuru yaparak kredilerini alabilirler. Bu krediler 500 lira ile 10.000 lira arasında sunulmaktadır. Kredinizi ise en fazla 12 aya kadar taksitlendirilmektedir. Faturalı hatlara kredi veren yerler, bu krediler ile kendilerine yeni müşteri kazandırmakta ve bu müşterilerini en az 12 ay kendilerine bağlamaktadır. Bu yerlerden kredi çekmenin avantajı ise gelir belgesinin ya da bir kefilin istenmemesidir. Aynı zamanda kredi sicili ya da kredi notu gibi şeylerle uğraşmak zorunda kalmadan paranızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir