ING Bank Kredi Başvurusu

Yaşam şartlarının ağırlaşmasından dolayı insanlar acil nakit ihtiyacını karşılamak, borçlarını kapatmak, gereken şeyleri satın almak ve daha birçok haklı gerekçeden dolayı kredi alma talebinde bulunurlar. Bu bağlamda, birçok banka, müşterisi olan veya olmayan kişilere kredi vermektedir. ING Bank; kredi almak isteyenlere uygun şartlarda kredi verebilen bir bankadır. ING Bank ihtiyaç kredisine başvurmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ayrıca, önceki kredi ödemelerinin genel olarak zamanında ve eksiksiz olarak yapılıyor olması şarttır. İhtiyaç kredisi almak isteyen kişi, gelirini resmi olarak belgelemek mecburiyetindedir. ING Bank’ta ihtiyaç kredisi, en fazla 60 ay vade ile kullanılmaktadır. İpotek verecek olanların eşinin rızasını yazılı olarak bankaya sunması şarttır.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Kullanmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Adımlar

ING Bank kredi başvurusu yapmak isteyenlerin ilk olarak kullanmak istedikleri ihtiyaç kredisi tutarını belirlemeleri gerekmektedir. Ardından, bu kişilerin ödemeleri gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurması ve buna uygun olarak kendileri için ideal olan vadeyi seçmeleri tavsiye edilmektedir. ING Bank kredi başvurusu için başvuru formunda yer alan iletişim ve kişisel bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekir. Ayrıca, talep edilen evraklar, bankaya eksiksiz olarak teslim edilmelidir. ING Bank kredi başvurusu yapacak kişilerin belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalaması istenmektedir.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

ING Bank ihtiyaç kredisine başvurmak isteyenlerin hazırlaması gereken evraklar arasında nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi veya son üç aya ait fatura ve gelir belgesi bulunmaktadır. Memurlar, maaş bordrosu sunmak zorundayken özel sektör çalışanları ise maaş bordrosuna ek olarak şirket imza sirkülerini hazır tutmak zorundadırlar. Emekliler için ise emekli aylık dökümü gerekmektedir. İhtiyaç kredisi almak isteyen çiftçiler; çiftçilik belgesine ek olarak arazi tapu fotokopilerini sunmak mecburiyetindedirler. Gayrimenkul kira geliriyle hayatlarını devam ettirenler için ise tapu belgesi ve ilgili kira kontratı gerekmektedir. Şirket ortakları ise güncel vergi levhası başta olmak üzere gelir tablosu, bilanço, imza sirküleri ve oda kayıt belgesine sahip olmak zorundadır.

ATM’den ING Bank Kredi Başvurusu Yapmak

ING Bank müşterisi olmayanlar bile ATM’ler sayesinde istedikleri an  ING Bank kredi başvurusu yapabilirler. ING Nakit Kart’ı veya kredi kartı yanında olmayanların yalnızca giriş tuşuna basarak kredi başvurularını 7 gün 24 saat yapmaları mümkün olmaktadır. Kredi başvurusu yapmayı düşünen müşterinin giriş tuşuna bastıktan sonra ekrana gelen Kartsız İşlem Menüsü’ne TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve aylık net gelir bilgisi gibi önemli bilgileri girmeleri gerekmektedir. ATM üzerinden yapılan kredi başvurusuna dair sonuçlar, başvuru yapan kişinin cep telefonuna gönderilecek sms sayesinde başvuru sahibine iletilmektedir. Kredi başvurusu onaylandığı takdirde kredi, ING Bank şubesinden çekilebilir.

SMS ile ING Bank Kredi Başvurusu Yapmak

ING Bank kredi başvurusu yapmak isteyenler için ING Bank, birçok farklı alternatif sunmaktadır. Bu alternatifler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi SMS ile kredi başvurusu yapmaktır. SMS ile başvuru yönteminde istenilen her yerde ve her zamanda başvuru yapmak mümkün hale gelmektedir. ING Bank SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyenlerin kredi yazarak boşluk bırakması ve TC kimlik numaralarını eksiksiz olarak yazarak 2205’e göndermesi gerekmektedir. Bilgiler doğru olduğu takdirde yalnızca bir iki dakika içerisinde kredi başvurusu yapılmış olacaktır. Gönderilen mesajın bankaya ulaşmasıyla beraber banka yetkilileri, gereken incelemeleri yaparak başvuru sahibinin kredi almak için uygun olup olmadığına karar vereceklerdir.

ING Bank Ne Kadar Kredi Alınabilir?

ING Bank için belirlenen kredi limit oranlarında bir kesinlik söz konusu olmasa bile genel olarak 2000 TL ile 50000 TL arasında değişen miktarlarda kredi verildiği dile getirilmektedir. Ayrıca, vade seçenekleri, üç aydan başlamakla beraber 36 aya kadar uzanmaktadır. ING Bank kredi başvurusu yapan herkes, kısa zamanda talep ettiği kredi miktarına ulaşabilir. ING Bank’ın kredi kullandırma yöntemleri ve imkanları; tamamıyla müşteri memnuniyetini sağlama amacı üzerine kuruludur. Dileyen herkes, belirlenen nakit limitleri ve vade seçeneklerinde kredi almaya hak kazanabilir. ING Bank; kredi başvurusu işlemlerini en hızlı şekilde sonuçlandıran bir bankadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir