Kara Listeye Kredi Verenler

Acil nakit para lüzumu dinleyen ya da yapmak istedikleri iş ve tatil tasarıları gibi tasarıları sebebi ile nakit para arayışında olan şahıslar bankalardan kredi kullanmayı seçim etmektedir. Bankadan kredi sürüklemek için ise kredi müracaat formu doldurmak isteyen bireylerin bankalarca aranılan bazı koşulları taşımaları gerekir. Bu koşulları taşımayan şahıslarca yapılan kredi müracaatları bankalar tarafından yalanlanırken en basit kredi veren bankalar bile bazı bireylere kredi vermeyi reddedebilirler.

Kara Listeye Kredi Verenler

Bankanın karar verirken değerlendirmeye aldıkları en ehemmiyetli bilgilerden biride kredi geçmişi olarak ta anılan kredi sicili bilgisidir. Peki, “sicilim bozuk, kredi sürüklemek istiyorum” diyen sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesi içerisinde hangi bankalar yer almaktadır? Öncelikle öğrenmeniz gereken en ehemmiyetli mevzu legal takip altına girdiyseniz netlikle ama netlikle hiçbir bankadan kredi onayı almanızın olası olmadığıdır.

Bunun sebebi legal takip altına girdiğiniz anda kara liste kayıtlarına isminizin yazılmasıdır. Son yarıyılda internette yayımlanan “Finansbank kara listedekilere kredi veriyoruz” eşi duyurulara netlikle inanılmaması gerekir. Zira verilen tüm “kara listeye kredi çıkartılır” bültenleri tamamen dolandırıcılık emeli ile verilen bültenlerdir.

Söz gelimi üzere, ülkemizde finans sektöründe hizmet veren bankaların tümü Bankacılık Tertip Etme ve Sorgulama Müesseseyi Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından sorgulanmaktadır. Bu müessesenin vermiş olduğu kararlar bağlayıcı olup bankaların bu kaidelerin dışına çıkmaları netlikle olası değildir. Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından alınan karar kapsamında karar listeye giren şahıslara kara listeden çıkma süresi olan 5 senelik müddet dolmadan netlikle kredi kullandırılması olası değildir.

Legal olarak olası olmayan bir mevzuda size kredi onayı aldıracağını söyleyen hiç kimseye inanmamanız çok ehemmiyetlidir. Özellikle de kredi kullandıracağını söyleyerek sizden önden para isteyen şahıslara ödeme yapmanız sizi dolandırıcıların niyeti haline getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir