Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Öncelikle kırmızı kalem yeme durumlarından bahsedecek olursak bir başka deyişle kara listeye alınmak da diyebiliriz. Borçlanma sebepli tutumlarınızdan bahsedebiliriz. Kredi kartı ve kredilerinizin ödeme talimatlarına uymamanız durumunda bankalar sizi uyarmakta ve bu uyarılar üzerine verilen tarihlerde ödeme yapmamanızla kredi notunuz olumsuz etkilenmektedir. Bu etkilenme ödeme hesap kesim tarihinizden itibaren 10 gün,1 ay ve 2 ayı kapsamaktadır. Bir ay veya iki ay gibi gecikmelerde sadece faiz cezası ödeyerek ve kredi notunuzun olumsuz etkilenmesi ile sonuç bulmaktadır.

Fakat kırmızı kalem yiyenler maksimum 2 ay ödemelerini yapmayan kullanıcılar gibi değildir. Kırmızı kalem yiyenler listesine girmek için en fazla 90 gün yani 3 ay borçlu olmanız ödemenizi gerçekleştirmemeniz durumunda banklar tarafınıza daha büyük yaptırımları gerçekleştirme yoluna gideceklerdir. Bu yaptırımlar bankaların size bir avukat yönlendirmesi ile gerçekleştirmektedir. Size yönlendirilen avukat öncelikle size borcunuzun tamamını ödemek üzere 1 haftalık süre verilir. Bu süre içerisinde kırmızı kalem yemiş olursunuz ve borçlarınızı takside çevirip kırmızı kalemden kurtulamaz konuma gelmiş olursunuz.

Peki, kırmızı kalem yiyenlere kredi veren banka var mıdır? Hayır yoktur. Çünkü tüm bankalar kredi başvurularınızı onaylama safhasında kredi notlarınıza çok fazla önem vermektedir. Bu sebeple tekrardan kredi ürünlerinden yararlanma ihtimaliniz yoktur.

Kredi kartı ödemelerinizi çekmeyi planladığınız kredileri gelir durumunuza göre ayarlamanız bu nedenle çok etkili ve önem taşıyan bir durumdur. Ödemelerimiz ve kredi borçlarımız doğrultusunda bankalar için çok önem verdikleri bir ön profile sahip olmamak adına bankaların ödeme koşullarına uymak uyarı dönemlerini önemsemek ve en geç 2 aylık süreçte sözü geçen borcu faiz cezasıyla ödemeye katlanmak duruma son anda yapılacak olan en mantıklı yaklaşımdır. 90 günün üstü borçlardan sonra iste yapılabilecek bir şey maalesef bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir