OdeaBank Konut Kredisi Faiz Oranları

OdeaBank Konut Kredisi Faiz Oranları

OdeaBank Konut Kredisi Faiz Oranları

Odeabank ilk açıldığından beri uzun bir süre %1 ve üzerinde konut kredisi faiz oranı verdi. Ancak son hareketlenme ile faiz oranlarında yenilenmeye gitti. Kredi hakkında detaylı bilgiler ise şu şekilde;

  • 60 ay vade ile konut kredisinden faydalanmak isteyen kişiler için Odeabank faiz oranını %0,99 olarak belirlendi.
  • Odeabank ’tan konut kredisi almak isteyenler 60 ile 120 ay arasında vade seçeneklerinden faydalanmak isterlerse bu faiz oranı ise %1,05 oluyor.
  • Odeabank konut kredisini 100 bin TL olarak almak isteyenler 60 aylık vadeyi seçtiklerinde aylık taksit tutarları 2,217 TL, 120 aylık vadeyi seçtiklerinde ise aylık taksit oranı 1,470 TL olarak belirleniyor.
  • Tüm bu ücretlere ek olarak binde 5 oranı şeklinde tahsis ücreti alınıyor. Ayrıca ipotek tahsis ücreti 186 TL, ekspertiz ücreti 460 TL ve son olarak hayat sigortası da 1116 TL olarak belirleniyor.
  • Banka tarafından değişken tutarlara sahip olan konut sigortası ve DASK ücreti de kredi başvurusu tamamlandıktan sonra toplam tutar üzerinden alınıyor.

Konut Kredisi Faizlerindeki İndirim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı faiz indirimi kampanyası ilk başlarda belirli bankalar tarafından uygulandı. Ancak diğer bankalarda bu kadar düşük faiz oranları ile baş edemeyip faiz indirimine gitti. Bu durum vatandaşa yaradığı gibi bu kampanya ile Odeabank gibi yeni açılan bankaların halk tarafından güven kazanmasını sağladı. İlk yıllarından itibaren %1,10 ile %1,20 oranı arasında değişkenlik gösteren Odeabank konut kredisi faizleri bu kampanya ile %0,99 oranını gördü. Aylık ödeme tutarlarının Odeabank tarafından 50 bin TL için 730 TL seviyelerine kadar indirilmesi kısa zamanda banka müşterilerinde artışı sağladığı banka tarafından açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir