PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Nelerdir?

PTT kredileri, PTT’den maaş alan emekliler ve PTT personelleri için çeşitli bankalar tarafından sunulan özel kredilerdir. PTT ile anlaşmalı olan beş adet banka tarafından sunulan bu kredilerin faiz oranları piyasalara göre daha düşüktür. Emekli maaşlarını PTT’den alan kişiler, bu kredilere hem başvur aşamasında hem de geri ödeme aşmasında büyük kolaylık elde etmektedir. Sizlere PTT kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi sunalım;

PTT kredi başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, uygun vadelerle yüksek miktarda kredi çekmeniz mümkündür. Bunun için başvurularınızı size en yakın PTT şubesinden yapabilirsiniz. Her PTT şubesinde kredilerle ilgilenen kişiler bulunur. Bu kişilere kimliğiniz ile başvuru yaptıktan sonra bir form doldurmanız istenir. Formda doldurmuş olduğunuz kişisel bilgileriniz ve istemiş olduğunuz kredi limitinize göre bir değerlendirme yapılır. Kredi notunuz yüksekse PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan size verilen tekliflerle ilgili geri dönüş alırsınız. Başvuru sonucunuz genellikle aynı gün içinde tarafınıza bildirilir. Size verilen teklifleri değerlendirerek istediğiniz bankanın kredisini PTT şubelerinden alabilirsiniz. Paranız, aynı gün içinde hesabınıza yatar ve paranızı almak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz.

PTT kredi başvurusu ve kredi kullandırımı sırasında yalnızca PTT şubeleriyle muhatap olursunuz. Banka şubelerine giderek sıra beklemek zorunda kalmadan ve tek tek araştırma yapmadan kredinizi alabilir ve geri ödemesini yine PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Krediyi erken kapatma ya da krediye fazla para ödeme gibi işlemler için ise krediyi aldığınız bankaya gitmeniz gerekir.

PTT kredi başvurusu yapılabilecek bankalar hangileridir?

PTT kredilerine başvuru yapabileceğiniz bankalar ve kredilerinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

Denizbank PTT kredi başvurusu ve kredi özellikleri;

Denizbank, emekli maşını PTT şubelerinden alan herkese ihtiyaç kredisi imkânı sunmaktadır. Bankanın bu kredisine 60 ay vade ile sahip olabilirsiniz. Bu krediye en az 2.000 bin en fazla 36.000 lira için başvuru yapabilirsiniz. Denizbank PTT kredi başvurusu yapabilmeniz için 80 yaşını aşmamış olmanız gerekir. Bu kredinin faiz oranları çekeceğiniz miktara göre değişmektedir. 5.000 liraya kadar olan krediler için faiz oranı %3,09, 5.000-10.000 lira arasında olan krediler için faiz oranı %2,89 ve 36.000 liraya kadar olan krediler için faiz oranı %2,74 olarak belirlenmiştir.

Burgan Bank PTT kredi başvurusu ve kredi özellikleri;

Burgan Bank PTT kredi başvurusu maaşını PTT’den alan emekliler ve PTT personeli tarafından yapılabilir. Bu krediyi 3.000 liradan 55.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Kredinin vadesini en fazla 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu krediye 73 yaşını aşmamış olan kişiler başvuru yapabilir. Kredinin faiz oranı çekilecek kredi tutarına göre %2,86 ile %2,35 arasında değişmektedir.

Aktif Bank PTT kredi başvurusu ve kredi özellikleri;

Emekli maaşını PTT’den alan emekliler için ihtiyaç kredisi sunan bankalardan biri de Aktif Bank’tır. Bu bankadan kefilsiz ve şartsız kredi almanız mümkündür. Bu krediye 1250 liradan 60.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Kredi için belirlenmiş olan faiz oranı %2,75’tir. Aktif Bank PTT kredi başvurusu yapabilmeniz için 80 yaşını aşmamış olmanız gerekir.

TEB PTT kredi başvurusu ve kredi özellikleri;

Emekli maaşını PTT’den alan ya da PTT personeli olan kişiler için sunulan bu kredi kampanyasından, 70 yaşına kadar olan kişiler faydalanabilmektedir. Krediye en az 2.500, en fazla 40.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı da çekilecek kredi miktarına göre değişmektedir.

ING Bank PTT kredi başvurusu ve kredi özellikleri;

ING Bank PTT kredi başvurusu, yine PTT çalışanları ve PTT’den maaş alan emekliler tarafından yapılabilmektedir. Bu krediye 1.000 liradan 45.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Kredinizin vadesini 60 aya kadar uzatabilirsiniz. Bu krediden 75 yaşına kadar olan kişiler faydalanabilmektedir. Kredinin faiz oranı çekilecek kredi tutarına göre %2,24 ile %2,49 arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir