Vakıfbank Arsa Kredisi Detayları

Vakıfbank Arsa Kredisi Detayları

Arsa almak hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek bir yatırım şeklidir. Altın, döviz gibi yatırımlar borsadaki dalgalanmalar sonucu değer kaybedebilir. Ancak yerleşim alanlarında, yeni yerleşim yapılacak bölgelerde veya tarımsal faaliyetlerin yüksek olduğu yerlerde satın alınacak bir arsanın yatırım değerini kaybetmeyeceğini ve her zaman gelir getireceğini bilmek gerekiyor.

Arsa fiyatlarının son günlerde oldukça değişken olduğunu söylemek gerekir. Yerleşim alanlarının genişlemesi daha önce düşük fiyatlı olan arsaların fiyatlarının yükselmesine sebep oluyor. Hayatınız boyunca yaptığınız birikim istediğiniz yerde arsa almanız için yeterli değilse üzülmeyin. Uygun taksit olanaklarıyla hizmete sunulan Vakıfbank arsa kredisi yanınızda. Bu krediden yararlanarak istediğiniz yerde değeri yüksek bir arsa satın alabilirsiniz.

Vakıfbank tarafından sağlanan arsa kredisinden yararlanmak için satın almak istediğiniz arsanın fiyatının yarısını biriktirmiş olmanız yeterli. Ödenek arsa ekspertiz değerinin %50’si oranında sağlanıyor. Birikimlerinizin üzerine Vakıfbank tarafından sağlana krediyi koyarak istediğiniz yerde değeri yüksek bir arsa satın alma şansına sahipsiniz. Yapmanız gereken tek şey en yakın Vakıfbank şubesine başvurmak.

Arsa kredisi için başvurduğunuzda sizden birtakım belgeler istenecektir. Ancak maaşınızı Vakıfbank’tan alıyor veya yatırımlarınızı bu bankada değerlendiriyorsanız şubeye gitmeniz gerekmeyebilir. Eğer gerekli evraklarınız banka kayıtlarında eksiksiz bir şekilde bulunuyorsa müşteri hizmetlerinden, internet şubesinden ya da bankanın akıllı telefon uygulamasından da kredi başvurusu yapma imkânına sahipsiniz. Başvurunuz olumlu değerlendiği takdirde kredi miktarı en kısa süre içinde hesabınıza aktarılacaktır.

Kredi taksitleri oldukça düşük faizlere sahiptir. Üstelik bu faizlerin bir kısmını geri alma şansına sahipsiniz. Örneğin konut ve arsa kredilerinde şart koşulan 1000’de 5 oranındaki dosya masrafı da faiz tutarlarına eklenmektedir. Ancak ödemeleriniz bittikten sonra bu masrafı beri almanız mümkün. Diğer masrafların iadesi de yakın bir tarihte mümkün olabilir.

Şahsınızın üzerine bir konut varsa, bu konutu ipotek ettirerek arsa alabilirsiniz. Vakıfbank arsa kredisi taksitlerini düzenli bir şekilde ödediğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Konutunuz bu süreçte ipotek altında olacaktır, kişisel olarak kullanabilir ve kiraya verebilirsiniz. Yüksek taksit olanakları sunulan arsa kredisinden yararlanmadan önce kredi notunuza göz atınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir