Yatırım Yapılabilecek En İyi 15 İş Alanı

Yatırım Yapılabilecek En İyi 15 İş Alanı

Elinde cüzi miktarda parası olan kişiler, bu paralarla çok kazanç sağlayacak iş kollarına yatırım yapmak isterler. Az sermaye ile ciddi kazançlar elde edilebilecek sektörleri sizler için araştırdık. Şunu söyleyelim ki yatırım yapılacak iş kolu hakkında bilgi ve eğitiminizi olması, sektörün artı ve eksilerini bilmek yatırım yapacak kişilere avantaj sağlayacaktır. İşte 15 başlıkla az sermaye çok kazandıran sektörler.

1-EMLAK: Konut kredilerinde sağlanana kolaylıklar ve inşaat firmalarının sağlamış olduğu cazip teklifler ev sahibi olmayan kişileri ev almaya teşvik etmiştir. Bugün bir emlakçının konut satışından, satış bedelinden hem alıcı hem de satıcıdan %2 komisyon almaktadır. 100.000 TL değerinde ki bir evden 4.000 TL kar elde edilmektedir. Yine büyük inşaat firmalarının şubelerini işleten emlakçılarda her satıştan düşük maliyetler ile yüksek kazançlar elde etmektedir.

2-HAZIR YEMEK: Yoğun çalışma temposunda veya yemek molası süresi az olan kişiler, yemek ihtiyaçlarını hazır yemeklerle geçiştirmektedir. Ama hazır yemek derken ne olduğu belli olmayan yerler yerine adı duyulmuş, güvenilir yerleri tercih etmektedirler. Döner, hamburger, lahmacun, pizza gibi hazır yiyeceklerin bilinen markaların şubelerini açmak da girişimciye iyi bir kazanç kapısı olmaktadır.

3-GÜZELLİK- BAKIM MERKEZLERİ: Kim ne derse desin bayanlar bakımlarına çok önem verirler. Özellikle çalışan kadınlar, fazla vakit bulamadıkları bakımları için güzellik ve bakım merkezlerini tercih ederler. El, ayak, cilt bakımı merkezleri kurabilmek için eğitim alınması şarttır. Müşteri memnuniyeti, bu merkezlerin iyi kazanç sağlamasını sağlayacaktır.

4-OTO YIKAMA: Sürekli araçlarını kullanan kişiler, yoğun iş tempolarından dolayı araçlarının bakımlarına zaman bulamazlar. Açılacak olan oto yıkama, iç temizlik, koltuk, döşeme temizliği, pasta hizmetleri veren sektörlerde iyi para kazanan yerlerdir.

5-TERCÜMAN HİZMETLERİ: Yabancı dil bilen ve o dilin kullanım özelliklerini iyi bilenler, açacakları tercüme büroları sayesinde hem çeviri hem de tercümanlık hizmeti verebilirler. Yurt dışı yazışmaları, yabancı dille yazılmış noter evrakları, diploma, resmi yazışmalar, ithalat, ihracat yazışmaları, satışa sunulan ürünün tanıtımı gibi alanlarda yapılacak doğru çevirilerde, bu sektörde çalışanlara iyi para kazandırmaktadır.

6-EVDE BAKIM HİZMETLERİ: Çalışan anne ve babaların küçük çocuklarının bakımı, bakıma muhtaç engelli çocukları veya yaşlı anne babalarının bakımları için evde bakım hizmetlerinden faydalanılır. Bu sektörde faaliyet gösteren firmalar deneyimli. Bu konuda varsa eğitim aldıklarına dair belgesi olan kişileri çalıştırmak suretiyle iyi kazançlar elde eder.

7- EVDE TEMİZLİK HİZMETLERİ: Çalışan bayanların veya temizlik yapamayacak kadar aciz olması durumlarında devreye evde temizlik hizmeti veren firmalar girer. Bu firmalar, bünyesinde çalıştırdığı elemanlarını, temizlikçi ihtiyacı olan yerlere göndererek iyi kazanç elde ederler.

8-ÖZEL DERSLER: Yabancı dil, fizik, matematik gibi branşlarda eğitim görmüş ve diplomalı kişiler, ev veya bürolarında verecekleri özel dersler ile öğrencilere hizmet verebilirler. Yine kurulacak internet sitesi sayesinde daha geniş kitlelere ulaşıp ders verilecek öğrenci sayısının artması da iyi bir kazanç kapısı olacaktır.

9-BACA TEMİZLİĞİ: Kalorifer ve özellikle sobalı evlerde baca temizliğinin düzenli yapılaması can kayıplarına varan sonuçlara yol açar. Baca temizliği yapan firmalar, baca temizlik hizmetleri vererek de iyi para kazanabilirler.

10- BİLGİSAYAR PROĞRAMCILIĞI – WEB SİTE HİZMETLERİ: Büyük şirketlerin, holdinglerin, bankaların, satış yapan firmaların mutlaka web siteleri vardır. Bu web sitelerinden müşterilerine daha iyi hizmet vermek için web siteleri kullanım alanına göre en mükemmel bir şekilde dizayn ettirler. Bunun için de profesyonel web hizmetleri, programa hizmetleri veren firmalar başvururlar. Bir web sitesi istenilen özelliklere göre 5.000 TL ile 50.000 TL arasında fiyatlara yapılmaktadır.

11- BİTPAZARI: Bir pazarı adı verilen eski kullanılmayan ikinici el eşyaları veya daha değerli olan nostaljik ürünlerin satışının yapıldığı sektörlerde iyi kazanç elde eden sektörlerden biridir.

12- İÇ DEKORASYON: Yeni ev yaptıranların en fazla önem verdikleri konu da iç dekorasyondur. Bu alanda uzman ve eğitim almış kişiler inşaat firmalarıyla veya evlerin iç dekorasyonun yaptırmak isteyenlere verecekleri hizmetlerde iyi para kazandıran sektörlerden biridir.

13- REKLAMCILIK: Büyük firmalar, kendi firma tanıtımlarını veya piyasaya sürecekleri ürünlerininim reklamını yaptırmak isterler. Medya üzerinden veya görsel olarak yapılacak bu reklamlar, reklamcılık alanında eğitim almış kişilere ciddi kazançlar sağlayacaktır.

14- DÜĞÜN ORGANİZASYONLARI: Bu sektörler, düğün yaptıracak ailelerin son zamanlarda başvurdukları yöntemlerden biri olmuştur. Düğün sahipleri hiç uğraşmadan düğün salonu, yemek, müzik grubu, pasta, kameraman gibi hizmetlere düğün organizasyon paketinde sahip olmaktadır. Bu sektörde gelişen ve sahiplerine iyi kazançlar getiren sektörlerden biri olmaya başlamıştır.

15-KURYE: Özellikle büyük ve güvenilir kurye şirketlerinin bayiliklerini alan firmalar, dağıtacakları her ürün başı ve ürünün dağıtılma süresine göre para kazanmaktadırlar. İyi bir ekip çalışması sonrası çok ciddi kazançlar sağlayan bir sektördür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir